Další služby

Další služby

Vedle ubytovacích služeb, restaurace, a zázemí pro svatby nabízí Borovinka rovněž možnost uspořádat firemní akce, teambuildingy, večírky či jiné akce, s jejichž připravením či organizací Vám rádi pomůžeme. Areál poskytuje výborné zázemí i pro školní pobyty (výlety, apod. skupinové akce s dětmi), přičemž pro jakékoli hosty je k dispozici široká nabídka sportovních aktivit či her.
Pro všechny hosty či účastníky akcí konaných na Borovince je parkování zdarma, a navíc přímo u hlavní budovy v areálu.

Přehled námi nabízených sportovních aktivit, her či služeb

(podrobnější informace k jednotlivým hrám či sportovním aktivitám jsou umístěny na této stránce níže)
• rozlehlý dřevěný dětský hrad (největší na Vysočině)
minigolfové hřiště
tenisový kurt (využitelný také jako hřiště pro např. nohejbal nebo basketbal) – i s možností umělého osvětlení
hřiště na plážový volejbal
fotbalové hřiště (po dohodě předem)
• venkovní vyhřívaný bazén (pouze v létě)
stolní tenis
kulečník (zdarma pro ubytované hosty)
air hockey (na mince 5 Kč, 10 Kč nebo 20 Kč, tj. dle doby hry)
pétanque
ruské kuželky
maxi šachy (hraje se na venkovní šachovnici)
šachové stolky (klasické šachy v interiéru budovy)
půjčovna kol
• v zimě možnost zapůjčení lyží i lyžařských bot
Dle přání Vám zajistíme i následující:
lanový park Outdoor Domanín hned vedle areálu Borovinky
fotbal v bublinách Crazy Bubbles (po dohodě a objednávce předem)
• možnost zajištění masáží přímo na pokoji (po dohodě a objednávce předem)

Ceník sportovišť nebo her

Firemní akce, semináře, školení

Na Borovince najdete také zázemí pro firemní akce, semináře či školení, jakékoli večírky (firemní, vánoční, …), teambuildingy, apod.
Konferenční sál o ploše 9 × 9 m
Kapacita: • divadelní sezení = 80 míst
• tabule ve tvaru E = 70 míst • tabule ve tvaru U = 40 míst • nebo jakýkoli jiný menší tvar tabule
Vybavení: dataprojektor, projekční plátno, DVD-VHS přehrávač, bezdrátový internet (Wi-Fi), mikrofon, flipchart, zatemnění, …
Cena pronájmu sálu (včetně technického vybavení):
950 Kč za první 4 hodiny
150 Kč za každou další započatou hodinu
Konferenční sál na Borovince
Konferenční sál na Borovince
Konferenční sál na Borovince
Konferenční sál na Borovince s využitím pro hudební účely
Konferenční sál na Borovince
Konferenční sál na Borovince
Catering při firemních akcích
Kromě menu v naší restauraci nabízíme zajištění cateringu podle Vašich vlastních požadavků – švédské stoly, rauty, grilování, apod.
Ubytování při firemních akcích
Účastníci firemních akcí mohou využít možnost ubytování přímo u nás na Borovince (kapacita 28 lůžek + 26 přistýlek).
Parkování
Pro hosty či účastníky firemních akcí je parkování (samozřejmě na asfaltovém povrchu) zdarma přímo u hlavní budovy v areálu.

Školní výlety, skupinové pobyty s dětmi

Pro školní výlety a podobné skupiny s dětmi (ZŠ, SŠ, neziskové organizace pracující s dětmi a mládeží) s počtem minimálně 10 žáků či studentů máme připravenou speciální cenovou nabídku – kromě ubytování a stravování nabízíme rovněž možnost zapůjčení ohniště na táborák (včetně dřeva a opékacích vidlic), a také zvýhodněné ceny za pronájem sportovišť či za jednotlivé hry.
Na dětském hřišti v areálu Borovinky
Děti při volejbalu
Děti při volejbalu
Výhodná poloha Borovinky se přímo nabízí jako základna pro pěší i cyklistické výlety po okolí. Z nejbližších nejatraktivnějších turistických cílů je třeba zmínit např. zříceninu hradu Zubštejn, Vírskou přehradu, kostelík ve Vítochově (místo každoroční cyrilometodějské pouti na 5. července), rozhlednu na Karasíně (se sjezdovkou), a mnoho dalších. Za zmínku stojí určitě i cyklistická trasa Pražská stezka, vedoucí po silniční komunikaci v blízkosti Borovinky, přičemž přímo kolem Borovinky bývá v zimě udržována (za dostatečných sněhových podmínek) běžecká lyžařská stopa, navazující dále na tratě v okolí Nového Města na Moravě.
Zdejší region Bystřicka i sousedního Novoměstska (nelze však opomenout i přiléhající Žďársko, Poličsko, Kunštátsko, a v neposlední řadě také Tišnovsko) nabízí samozřejmě široké spektrum pamětihodností, chráněných přírodních lokalit, nebo míst poskytujících výborné zázemí pro různé sportovní aktivity. Dlouhodobou atraktivnost Bystřicka v oblasti cestovního ruchu potvrdilo v roce 2010 udělení prestižního evropského ocenění EDEN – European Destination of Excellence.

Z nabídky sportovních a pohybových aktivit Borovinky

Největší dřevěný dětský hrad na Vysočině
Svojí velikostí a plochou neobyčejný dřevěný dětský hrad s bohatým příslušenstvím (lanové sítě, visutá lávka, houpačky, skluzavky, pískoviště, …) poskytuje výborné podmínky pro pohybové aktivity dětí, které si zde mohou připadat třeba jako malí rytíři.
Dětský hrad je postaven z vysoce kvalitního akátového dřeva a byl mu udělen certifikát prokazující bezpečnost a nezávadnost; určeno pro děti od 6 let, avšak do věku 15 let je vstup povolen pouze s doprovodem rodičů či dospělé osoby.
Dřevěný dětský hrad
Dřevěný dětský hrad
Dřevěný dětský hrad
Dřevěný dětský hrad
Dřevěný dětský hrad
Dřevěný dětský hrad
Minigolf
V areálu Borovinky každoročně provozujeme minigolfové hřiště s 18 drahami. Skvělá zábava například na nedělní odpoledne pro kohokoli, včetně dětí. K dispozici je Vám samozřejmě i naše restaurace, v níž se můžete osvěžit např. zmrzlinovým pohárem s pravou šlehačkou.
Podstatou hry je minimálním počtem ran dopravit míček ze základního pole do cílové jamky, a při tom předepsaným způsobem překonat překážku. Pokud není jamka dosažena šestou ranou, zapíše se sedmá jako trestná rána a pokračuje se na další dráze. V jednom kole se hraje 18 drah s různými překážkami. Nejlepší dosažitelný výsledek na jedno kolo je tedy 18 ran, a nejhorší 126 ran; viz více o minigolfu. Pravidla hry si lze zapůjčit na recepci.
Minigolf na Borovince
Minigolf na Borovince
Minigolf na Borovince
Minigolf na Borovince
Tenis
Náš tenisový kurt s umělým povrchem je Vám k dispozici po většinu roku, tedy od jara do podzimu, samozřejmě dle počasí. Vzhledem k tomu, že je vybaven kvalitním umělým osvětlením, můžete si na něm zahrát i po setmění. Využít jej lze nejen pro tenis, ale i pro další míčové hry, tj. nohejbal, případně klasický volejbal nebo na basketbal. Doporučujeme rezervovat si kurt předem, abyste se vyhnuli situaci, že by mohl být (v době Vaší přítomnosti na Borovince) obsazen.
Tenisové hřiště u Borovinky
Tenisové hřiště u Borovinky
Tenisové hřiště u Borovinky
Plážový volejbal
Populární moderní letní sport, zatraktivňující klasický volejbal (zv. šestkový) mj. právě i tím, že není zapotřebí na sestavení družstva 6 hráčů, ale jen 2; tj. hraje se celkem ve 4 hráčích (2 v každém družstvě). Písčité hřiště pro plážový volejbal je situováno v příhodném závětří, navíc kousek od rybníka, a je možné jej samozřejmě využít i pro hru klasického volejbalu.
Hřiště na plážový volejbal u Borovinky
Hřiště na plážový volejbal u Borovinky
Hřiště na plážový volejbal u Borovinky na leteckém záběru, v popředí tenisové hřiště
Fotbal
Po domluvě předem Vám zajistíme možnost využití oploceného fotbalového hřiště (lze na něm hrát případně samozřejmě i další kolektivní míčové hry), situovaného nad silnicí proti areálu Borovinky.
Fotbalové hřiště v blízkosti Borovinky
Fotbalové hřiště v blízkosti Borovinky
Venkovní vyhřívaný bazén
Kousek od terasy před Borovinkou máme ve svahu vybudované příhodné zákoutí s vyhřívaným bazénem o ploše 10 × 5 metrů. S přihlédnutím k umístění bazénu venku (v krajině) je ale samozřejmě možnost koupání limitována ročním obdobím, tj. pouze v letních měsících, nebo případně podle aktuálního počasí.
Venkovní vyhřívaný bazén v areálu Borovinky
Venkovní vyhřívaný bazén v areálu Borovinky
Venkovní vyhřívaný bazén v areálu Borovinky
Pétanque
Pétanque je poměrně jednoduchá francouzská společenská hra pro dvě 1–3 členná družstva, které se snaží umístit koule co nejblíže k cíli, který tvoří dřevěná kulička, zv. prasátko. Výraznou předností této hry je skutečnost, že ji může hrát prakticky každý, včetně (alespoň některých) tělesně postižených a hrát ji lze prakticky kdekoliv, neboť terén hřiště je libovolný, nicméně v areálu Borovinky, hned u průčelí hlavní budovy, máme pro pétanque vybudované vhodné samostatné písčité hřiště.
Letecký pohled na Borovinku
Hřiště na pétanque u Borovinky
Ruské kuželky na Borovince
Ruské kuželky
Společenská hra, charakteristická jednoduchým stojanem (o výšce přibližně 2 metry), který svým tvarem připomíná malou šibenici, na níž je zavěšena hrací koule. Pod stojanem je umístěna vodorovná deska o rozměrech 50 × 50 cm, na které se staví 9 hracích kuželek (v pravidelném čtvercovém rozestavení 3 × 3).
Hráč se postaví (či posadí) zhruba 1,2 až 1,4 metru od stojanu, uchopí do rukou upoutanou kouli, kterou posléze vypustí tak, aby se zavěšená koule zhoupla a opsala oblouk, přičemž při zpětném zhoupnutí pak musí zezadu narazit do stojících kuželek (přímý náraz zepředu je neplatný). Úkolem hráče je srazit jedním pokusem co nejvíce kuželek najednou, stejně jako je tomu u klasických kuželek nebo při bowlingu. Hráči mohou hrát jak individuálně, tak ve družstvech; i tuto hru mohou hrát (alespoň nekteří) tělesně postižení.
Maxi šachy
Vzácně se vyskytující provedení klasických šach, umožňující zahrát si tuto společenskou hru na čerstvém vzduchu, a navíc být přitom v aktivním pohybu. Na Borovince máme venkovní šachovnici zabudovanou hned na terase před průčelím budovy. Zájemcům o tuto hru samozřejmě zapůjčujeme velké dřevěné šachové figury, avšak s přihlédnutím k umístění šachovnice (venku) je možnost hry limitována počasím či ročním obdobím.
Maxi šachy na terase Borovinky
Maxi šachy na terase Borovinky
Maxi šachy na terase Borovinky
V interiéru hlavní budovy, v místnosti mezi jídelnou a sálem, máme k dispozici také šachové stolky, u nichž lze hrát klasické stolní šachy „pod střechou“, tedy celoročně.